Home > O nás

„Pomáháme, protože chceme, pomáháme, protože můžeme…“

Vlaďka Řepková

Vlaďka Řepková

Jako patronka nadace Rakovina věc veřejná jsem měla příležitost poznat dětské hemato-onkologické oddělení v Olomouci, kde se pečuje o děti s onemocněním  leukemie, lymfomy, anemie a jiné.

Jsem máma dvou dětí a vím, že být mámou přináší štěstí a radost a někdy strach a starosti. Avšak teprve při své návštěvě na dětském hemato-onkologickém oddělení jsem pochopila, co to je mít skutečný strach o to nejdražší, o své milované dítě, které je teď vážně nemocné. Viděla jsem úzkost a bolest v očích rodičů, kteří mi sdělovali, jakým obrovským psychickým vypětím musí každodenně procházet. Bezmoc má najednou úplně jiný rozměr. Pocity bezmoci matky či otce nemohoucích pomoci svému dítěti by bylo nemožné vyjádřit slovy. Přiznávám, že pohled na dětské pacienty, kteří onemocněli leukemií, pohled na jejich mámy, které své děti během celé léčby doprovázejí, ve mně zanechává hluboký emocionální prožitek.

Samozřejmě jsem při svých návštěvách viděla i radost v očích nemocných dětí a dostalo se mi od nich, i ze strany jejích rodičů, obrovského pozitivního přijetí. Zdá se, že i to dobré a radostné, co dítě prožívá, je jím i jeho rodičem prožíváno mnohem intenzivněji a možnost jim pomoci třeba jen na okamžik se dotknout štěstí a radosti mi vyvažuje psychickou náročnost, kterou každá návštěva pro mne přináší, a pevně věřím, že alespoň částečně i jim.

Pomáhat dětem, protože jsem sama máma a pomáhat rodičům, protože vím, co to obnáší být rodičem, mne obrovským způsobem obohacuje.

Vlaďka Řepková

Naše poslání:

www.vladkadetem.cz

www.vladkadetem.cz

Kolem 350 rodin se každý rok musí vyrovnat s tím, že jejich dítě onemocní zhoubným nádorem. Nejčastěji leukémií, která tvoří asi třetinu všech nových případů. Povzbuzující je, že více než 80 procent dětí s touto chorobou se podaří vyléčit.

Hlavním posláním občanského sdružení Vlaďka DĚTEM je pomoc nemocným dětem a rodinám, které o pomoc sami požádali.

Taková pomoc bude sdružením poskytována zejména formou zkvalitnění vybavení zdravotnické přístrojové techniky, jako je nákup monitorů na sledování životních funkcí, pořízení infúzních pump a perfuzorů, nákup digitálních vah a další přístrojové techniky dle aktuální potřebnosti jednotlivých hemato-onkologických oddělení.